Podstawy odlewania płytek / cegieł

1/ Formy w stanie spoczynku przechowywać na płasko!

2/Formy przed zalewaniem gipsem, cementem spryskiwać /spray/ roztworem płynu do naczyń ,,Ludwik,, 25 – 50 ml Ludwik - 500ml woda - unikniecie Państwo występowania ,, bąbelków powietrza ,, na odlewach i rozformowywanie będzie bardzo łatwe a formy czyste

3/ Do zalewania używać zwykłych gipsów budowlanych KNAUFF –STUCKGIPS pakowany po 40 kg / najlepszy / lub NIDA-GIPS czy tez inne dostępne gipsy budowlana w Państwa okolicy

4/Gips rozrabiać z wodą zawsze zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu gipsu !!! Dla Knauffa ok. 0,7 l. wody na 1/kg gipsu , Nidy 0,6 l. na 1 kg . Konsystencja lejnej ,, śmietany ,,

5/Odważony gips zawsze wsypywać do odważonej wody – NIGDY ODWROTNIE !!!

6/ Mieszać mieszadłem na wiertarce na wolnych obrotach aby nie wprowadzać powietrza do gipsu co może powodować w odlewach pęcherze, bąble i nie dolewki

7/Do barwienia gipsu i cementu używa się suchych proszkowych barwników do galanterii betonowej /kostki w stosunku od 3% do 7 % w zależności od intensywności koloru jaki chcemy uzyskać . Jednak należy dodać ,że zawsze będą to kolory pastelowe .Odmierzone barwniki wsypujemy do suchego gipsu lub cementu –mieszamy wiertarka na sucho .

8/ Do odlewania cementowych płytek barwionych na jasne kolory lub samych białych używać białego cementu. Dla wypełnienia i wzmocnienia płytek cementowych można używać keramzyt natomiast dla mocnych betonowych płyt chodnikowych/ stare deski / należy używać kruszyw . Zaprawy na płytki zazwyczaj stosuje się w stosunku 1 cześć cementu -3 części piasku . Oczywiście można wykonywać mocniejsze wyroby stosując proporcje 1 do 2 .Kruszywa i keramzyty od 0,25 -1 w stosunku do objętości pozostałych składników / cement i piasek /.

9/ Przy większych ilościach form / 3 i więcej sztuk / bardzo pomocny jest –STÓŁ WIBRACYJNY który sam rozprowadzi Państwu gips lub cement w formie .
DO ODLEWANIA PANELI 3D DODAWAĆ DLA WZMOCNIENIA WŁÓKNO SZKLANE 1,5-2 CM DŁ.

10/ Płytki, cegły suszyć o ile są warunki ,, stawiać na sztorc ,, na dłuższym boku odlewu

11/ Suche płytki gipsowe i cementowe można podmalowywać wszystkimi płynnymi farbkami wodnymi , akwarele , rozrzedzone pigmenty / łyżeczka na szklankę wody.

O firmie

Nasza firma wykonuje jedne z najlepszych jakościowo oraz najtańszych form silikonowych i poliuretanowych na rynku polskim! Zawsze stawiamy na najwyższą jakość naszych produktów. Posiadamy rozbudowany i różnorodny asortyment.

W naszej ofercie znajdują się między innymi formy na płytki gipsowe i cementowe, cegły, beton architektoniczny, ogrodzenia betonowe, galanterie betonową, beton wyciskany – tak zwany „pressbeton” oraz na znicze, figurki i świeczki.

Wasz pomysł - nasze formy - Wasz sukces na lepsze jutro!

Zapraszamy do współpracy!

Opinie klientów

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi opiniami naszych klientów dotyczących produktów naszej firmy.

Szybka dostawa, fachowe doradztwo na temat odlewania i barwienia gorąco polecam i pozdrawiam :)

Zdzisław Chojnacki

Formy dotarły, wykonałem pierwsze odlewy i muszę przyznać, że są IDEALNE! Polecam!

Kamil Bridge

Świetne formy - odlewy wychodzą fantastycznie! Są warte każdych pieniędzy - polecam!

Agata Gwizdała

 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ OPINII NA TEMAT NASZEJ FIRMY ORAZ PRODUKTÓW

Galeria

Materiały video

Na naszym kanale YouTube znajdziecie Państwo filmy przedstawiające szczegółowo nasze produkty.


Zapraszamy do oglądania!